browser warning text

Kihelkonna laulupidu

Vahva laulupidu Kihelkonna laululaval Saaremaal! Osaleb üle 300 laulja, tantsija ja pillimehe. Lisaks simman Untsakate pilli taktis. Puhkpilliorkester, ühislaul ja -tants!

Juba 9. korda korraldatakse ühel Eestimaa saarel laulupidu. Algust tehti 2010. aastal kaugeimal Ruhnu saarel ja selleks suveks on jõutud suurimale – Saaremaale. Laulupeod on toimunud veel ka Vilsandil, Pranglil, Vormsil, Naissaarel, Hiiumaal, Kihnus ja eelmisel aastal Muhus, mis oli ühtlasi ka Muhu uhiuue laululava avaüritus.

Pidu algab laupäeval rongkäiguga Kihelkonna Rahvamaja juurest, millele järgneb laulupeo tule süütamine ja kontsert Kihelkonna laululaval. Õhtu lõpetab simman ansambli Untsakad pilli taktis.

Pühapäeva hommikul on kavas traditsiooniline puhkpilliorkestri kontsert "Kõik puhuvad" koos ühislaulmisega Kihelkonna kiriku kellakoja juures.

Osaleb üle 300 koorilaulja, tantsija ja pillimehe. Esinejate hulgas on Kihelkonna segakoor, ERR-i segakoor, EÜE Väinamere segakoor, Tartu Rahvaülikooli segakoor, Pagana segakoor, puhkpilliorkester Saku, rahvatantsuansambel Tarbatu, ansambel Untsakad ning paljud teised. Juhatavad Indrek Vijard, Hirvo Surva, Lauri Breede, Kalev Lindal, Ants Reinhold jpt.

Ajakava

Laupäev, 21. juuli 2018

18:00 Laulupeo rongkäik algusega Kihelkonna Rahvamaja eest, laulupeo tule süütamine ja kontsert Kihelkonna laululaval.
22:00 Simman ansambliga Untsakad Kihelkonna laulaval.

Pühapäev, 22. juuli 2018

12:00 Puhkpilliorkester Saku kontsert "Kõik puhuvad". Ühislaulmine ja ürituse pidulik lõpetamine Kihelkonna kiriku kellakoja juures.

Peoga tähistatakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Kõik üritused on pealtvaatajatele tasuta!

Vaata veel: