browser warning text

Androgüünsus: ehe väljaspool sugu

Darja Popolitova Ehtekunsti soolonäitus Autor lähtub soost kui terviku lagunemisest, mis kannab endas mehe ja naise duaalsust. Kuidas saab ehtekunstis kujutada terviku loomist välistades ühtlasi materjalide kombineeriva meetodi?

Mõiste “sugu” päritolu osas ei ole paremat füüsilist näidet kui puhas androgüünsus. Sugu on relatiivne mõiste, kuid iga kultuuri siseselt tihti väga jäiga tähendusega. Läbi aegade on olnud selge arusaam, kes on mees ja kes on naine. Elame ajas, kus seesuguseid jaotusi on esmakordselt võimalik ületada.

Darja Popolitova vaatlus androgüünsusele on üks originaalsemaid teemakäsitlusi, mida viimaste aastate ehtekunstis kohanud. Näitusel esitatud tööd vaatlevad androgüünsust (mitte segi ajada hermafroditismiga) ideaalmaastikuna, kus inimeste vahelist suhtlust ei mürgita sugudevaheline võitlus ega seksuaalne frustratsioon.

Sugu vaadeldatakse kui terviku lagunemine mis tõi kaasa mehe ja naise duaalsuse. Autor oli haaratud küsimusest: kuidas saab kujutada terviku loomine ehtes välistades kombineeriva meetodi? See sai võimalikuks kaasates uuenduslikke tehnoloogiaid ning orgaanilisi ja hübriid materjale. Teisisõnu, proovis kunstnik liita kokku; naturaalse ja sünteetlise; materiaalse ja digitaalse; fragmentaarse ning terviklikku.

Põhja puistee peatus (tramm 1)
Suva vabrikuhoone (Kotzebue tn 1, teine korrus)
Põhja pst 7 nurgal sissepääs
18.00

Vaata veel: